Kadın Kış Modası, Kışın Neler Giyilmeli

0 27

Kadın Kış Modası, Kışın Neler Giyilmeli ?

Soğuyan havalar ile birlikte, elde olmayan sebeplerden dolayı insan vücudu da üşümekten başka bir şey yapamıyor. Havalar soğuk, mini etekler, t-shirtler yerine kazaklar, montlar giymeye başladık. Peki hem vücudumuzu soğuk ile gelebilecek hastalıklardan korumak hemde şık olmak için neler yapmalıyız ?

Ülkemiz genelinde söylenen çok meşhur bir söz vardır. ‘’Soğuğa yiğitlik olmaz’’. Evet işte aynen böyle bayanlar, bizler de hiçbir zaman soğuğa yiğitlik yapmıyoruz. Tarz olmanın da ötesinde hayatımızda dikkat edeceğimiz en önemli şeylerden biri sağlıktır. Güzel giyinmek için kendinizden ödün vermeyin çünkü kış aylarında ne tür kıyafetleri tercih etmeniz gerektiğini birkaç ipucu ile sizlere anlatacağım.

Kış aylarına doğru girilen zamanlarda bir çok bölgemiz de kar ve yağmur yağışında ki artış gözle görülür seviyelerde oluyor. İlk olarak dikkat etmemiz gereken konu bu. Yağan yağmurun, oluşan çamurların giydiklerimizi kirletmesini veya kirletse de çok belirgin şekilde olmasını istemeyiz. İlk yapacağımız şey, açık renk kıyafetlerimizin bir çoğunu rafa kaldırmak olacak. Üzerimiz de oluşabilecek lekeleri çok fazla göstermeyen kıyafetler seçmeye çalışacağız. Şık bir kadın her zaman temiz olmalıdır.

Giydiğimiz kıyafetlerin çoğu artık kalın olacak. Boğazlı kazaklar, uzun pantolonlar. Durum böyle olunca kendi tarzımızı göstermek için yapacak pek birşeyimiz kalmıyor. Ama giydiğiniz boğazlı kazağın üzerine güzel bir kolye takarsanız işte bu hem şık olmanızı hemde soğuk havalarda üşümemenizi sağlar. Giyeceğiniz pantalonlara güzel kemerler takarak yine şıklığınıza devam etmeniz mümkün. Küçük birkaç detay ile istediğiniz görünüme kavuşmak hiçte zor değil. Önce sağlık diyoruz, sağlığımızı elden bırakmadan şık giyinmeyi de ihmal etmiyoruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.